Ливърпул 4-1 Челси: Звезда се ражда, тъй като Конър Брадли вкарва един гол и прави два гола в превъзходно поражение на познатия шамболичен и безвкусен Блус
Daily Mail | 2024-01-31 | 01:50:53

Ливърпул бяха превъзходни в това поражение с 4-1 на познатия шамболичен и безвкусен Челси, който възстанови преднината си от пет точки на върха на Висшата лига. Целият екип заслужи похвала.

Но имаше нещо в Брадли, нещо в неговата младежка увереност, нещо в неговата жизнерадост и ентусиазъм, които го накараха да се открои.

Конър Брадли се наслади на зашеметяваща вечер, отбелязвайки и грабвайки две асистенции

Доминик Собосали (вляво) и Луис Диас (вдясно) и двамата вкараха гол за категоричната победа на Ливърпул

Марковите обувки с юмрук на Юрген Клоп се насладиха дори повече от обикновено на Анфийлд

Тиаго Силва показа унила фигура след пълното време, когато Челси беше добре победен

Вашият браузър не поддържа iframes.

Всичко беше изкристализирано пет минути преди полувремето, когато той препусна в галоп към пас точно в половината на Челси и тръгна към гол. Никой нямаше да го хване и когато той беше на 20 ярда, той отправи удар към Джордже Петрович, който изригна и профуча покрай отчаяната дясна ръка на вратаря на Челси. Чувствах се като моментът, в който се роди звезда.

Брадли празнува с удоволствие. Той вече беше оставил Трент Александър-Арнолд, един от най-талантливите играчи в лигата, извън титулярния състав и сега, докато чакаше играта да поднови, Копът започна да пее. „Има само един Конър Брадли“, извикаха те. Ако имаше много ужас в Ливърпул след изявлението на Клоп, този мач беше празник.

Това беше празник на всичко, което Клоп е изградил тук и наследството, което напуска и сезона, който той планира през тази година на напускането си на Ливърпул. Челси бяха просто поразени. Предишните седем срещи между тези отбори завършиха наравно. В тази генерална репетиция за финала на Carabao Cup, Ливърпул беше много, много добър, за да се случи това отново този път.

Клоп прекара голяма част от времето тъй като съобщението за предстоящото му напускане отблъсква въпросите как клубът и неговите играчи биха се справили без него начело. Тук и там неизбежно са избухвали пожари и Клоп ги е потушавал енергично.

"Пишете каквото искате", каза Клоп на пресконференция тази седмица , след като беше съобщено, че Върджил ван Дайк не беше сигурен дали ще бъде част от ерата след Клоп в Мърсисайд. „Този ​​клуб е стабилен. Момчетата обичат това място. Знам това със сигурност.’

Ван Дайк също побърза да взриви разказа. „Искаме да постигнем неща, за които мечтаехме в началото на сезона“, каза той. „Не ме изкривявайте, аз съм напълно отдаден на клуба – обичам всяка секунда, в която съм капитан.“

Ван Дайк събра страната си в тесен кръг точно преди началото и те останаха там известно време в скупчени, което подсказваше, че капитанът казва на своите, че въпреки всички спекулации и тревога около мениджъра, това сега е за тях и тяхното преследване още една титла в лигата. Беше време да се върна към работата.

И двата отбора започнаха така, сякаш не искаха да удължат поредицата от равенства. Мачът беше пълен с екшън. Дарвин Нунез опита дързък удар над Джордже Петрович, който стражът на Челси улови достатъчно удобно и след това отприщи светкавичен удар, който беше ударен толкова силно, че излезе със собствена следа от пара. Петрович хвърли този на бара.

Брадли беше великолепен във всеки отделен отдел и тълпата беше точно зад него

Диого Хота постави Ливърпул поведе, след като си проби път през защитата на Челси

Луис Диас постави черешката на тортата за червените с четвъртия гол за домакините

Дарвин Нунес удари рамката четири пъти, тъй като не успя да вкара, но направи асистенция

Нунес прилагаше политика за стрелба при виждане и всеки от неговите усилията бяха ударени с отрова, което подсказа, че той си възвръща увереността, която беше част от пакета, който го направи толкова ценен актив, когато Ливърпул го купи.

Midway. през полувремето Нунес се натъкна на превъзходен, летящ пас от Ибрахима Конате и, поемайки топката на левия си крак този път, удари топката в Петрович. Беше предназначен за далечния ъгъл, но Петрович го хвана отчаяно с лявата ръка, докато се гмурна и го бутна към външната страна на гредата.

Челси предложи малко, но в разгара на целия натиск на Ливърпул, те направиха една златна възможност, когато старото момче на Ливърпул Рахийм Стърлинг, който беше освиркван при всяко докосване, върна топката обратно на пътя на Конър Галахър.

Gallagher избегна възможността да стреля и се опита да дриблира покрай Van Dijk. Той падна под предизвикателството на Ван Дайк и Челси обжалва за дузпа, но реферът Пол Тиърни и VAR решиха, че няма достатъчно контакт, за да оправдаят присъждането на точен удар.

В средата на полувремето Ливърпул отбеляза гола, който заслужаваше. Бен Чилуел загуби топката отляво на Челси, Брадли проби напред и стреля към Диого Жота на 25 ярда.

Брадли беше брилянтен в защита и атака за домакините

p>

Кристофър Нкунку върна един гол за Челси, но това беше твърде малко, твърде късно

Йота беше изправен срещу Беноа Бадиашиле и Тиаго Силва на границата на наказателното поле на Челси. Жота премести топката от единия на другия крак и мина точно през средата им. Той получи щастлив отскок, докато си пробиваше път, но защитата на Челси не беше достатъчно добра и Йота изтича и разби топката покрай Петрович.

Челси беше да бъдеш претоварен. Енцо Фернандес, който беше втори в халфовата линия, получи картон за неуспешно влизане срещу Къртис Джоунс, който просто беше твърде бърз за него. Чилуел беше резервиран за жалко гмуркане, докато се опитваше да дриблира около Конате.

Пет минути преди полувремето Анфийлд развълнува своя магически момент. Алексис Мак Алистър спечели топката в халфовата линия и я пусна напред към Луис Диас. Диас го разпространи широко към Брадли и той изпревари защитата на Челси и след това насочи удара си през Петрович и в далечния ъгъл.

Ливърпул трябваше да надделее над мача достигат във втората минута на добавеното време в края на първото полувреме. Ван Дайк пое центриран пас на гърдите си отляво на зоната на Челси и центрира от воле към полето с шест ярда.

Хота стигна напред на Badiashile, Badiashile застана на горната част на крака си и г-н Tierney посочи мястото. Mac Allister беше готов да го вземе, но отстъпи на Nunez. Нунес удари удара с крак в лицето на лявата греда и тя беше отсечена на безопасно място.

Ливърпул все още е начело във Висшата лига и пътува за следващия мач с Арсенал

Клоп хареса това, което видя от своя страна, след като седмица на предстоящото му напускане доминираше в заглавията

Маурисио Почетино позвъни на промени на полувремето и привлече Мало Густо, Кристофър Нкунку и Михайло Мудрик, за да се опитат да съживят неговата страна и този трик почти незабавно донесе дивиденти. Густо проби отдясно и отправи добър нисък центриране към задната греда, но въпреки че Мудрик беше в пространството само с Алисон, който трябваше да победи, той вдигна левия си крак и удари високо над гредата.

Ливърпул скоро възобнови доминацията си. Представянето на Брадли става все по-силно, влиянието на Мак Алистър също нараства. Част от играта на Ливърпул беше спираща дъха. Един възмутителен манекен от Доминик Собошлай нагласи Нунеш за унизителен удар, който беше изтръгнат от въздуха от Петрович.

И след това, по средата на полувремето, Ливърпул премахна всяко последно оставащо съмнение относно резултата. Ван Дайк нанесе точен пас към Брадли отдясно, Брадли нанесе нов центриран удар с темп и прецизност, а Собошлай се издигна, за да успее с глава пред Коп.

Нкунку върна един гол за Челси 20 минути преди края с интелигентен завършек, Нунес се разби с глава в гредата, Харви Елиът видя удара си, спасен от краката на Петрович и след това, десет минути преди края, Диас влезе като призрак на задната греда, за да засече пас на Нунес и да вкара топката за четвъртия удар на Ливърпул.